آرش اقدم
تماس با من
پروفایل من
      استروبوسکوپی بیمارستان ابن سینا (گفتاردرمانی و استروبوسکوپی صادقیه)
استروبوسکوپی چیست؟ نویسنده: آرش اقدم - ۱۳٩۳/٩/٢

 

مرکز استروبوسکوپی بیمارستان ابن‌سینا

فلکه دوم صادقیه، نبش آیت ا... کاشانی، درمانگاه ابن سینا طبقه پنجم

تلفن تماس:   ۰۹۱۲۰۹۳۳۳۱۵

 

برای مشاهده صفحه استروبوسکوپی در سایت

بیمارستان ابن سینا اینجا کلیک کنید

 

استروبوسکوپی یکی از روشهای عکسبرداری حنجره است که ضمن عکسبرداری دقیق می‌توان فیلم حرکت تارهای صوتی و حنجره را تهیه کرد که در آن از یک منبع نور مناسب و غیررادیواکتیو استفاده می‌شود.

تکنولوژی بکار رفته در دستگاههای استروبوسکوپی خدمت شایانی به انسان کرده است. در واقع حرکت تارهای صوتی قابل مشاهده با چشم انسان نیست. ولی سلامت و صحت این حرکت اهمیت بسیار زیادی دارد. این اهمیت ۲ علت اساسی دارد:

  1. تولید صدا با انجام حرکات بسیار پیچیده‌ای در حنجره و تارهای صوتی انجام می‌شود.
  2. حرکت حنجره و تارهای صوتی نقشی بسیار حیاتی در سلامت بلع دارد.

بدین ترتیب تکنولوژی دستگاههای استروبوسکوپی با فراهم کردن امکان مشاهده و بررسی این حرکات حیاتی، خدمت بزرگی به انسان کرده است؛ چیزی که روشهای تصویربرداری مثل CT-scan یا MRI و امثال اینها از انجامش عاجزند و این کار فقط با دستگاه استروبوسکوپی امکانپذیر است.

البته این فرایند تشخیصی، تعرفه خاص خود را دارد که طبق دستورالعمل مصوب شده در سال ۱۳۹۵ هزینه استروبوسکوپیبرابر با ۱۸۰۰۰۰ تومان می‌باشد، که در مقایسه با روشهای تصویربرداری دیگر مبلغ آن مناسب‌تر است.

  نظرات ()
مطالب اخیر معرفی علت ها و عوامل موثر بر سرطان حنجره ضایعات پیش سرطانی حنجره سرطان حنجره بهداشت صوتی برای معلمین و مدرسین موارد کاربرد استروبوسکوپی استروبوسکوپی حنجره و یافته‌های آن هفت راه حل برای کمک به کودکی که لکنت می‌کند شش توصیه برای صحبت کردن با کسی که لکنت می‌کند از تجربیات درمانگران لکنت
دوستان من ترانه زندگی گفتاردرمانی بیمارستان ابن سینا - طبقه پنجم درمانگاه ابن سینا آقای دکتر سعید متشکری - روانشناس شخصیت انتشارات محسنی لینک ثابت کتاب اصول و فنون مشاوره در درمان لکنت در نمایشگاه بین المللی کتاب مقاله وقتی زبان می‌گیرد را در نحریریه ایران سلامت جستجو کنید کتاب اصول و فنون مشاوره در درمان لکنت را در شبکه جامع کتاب گیسوم جستجو کنید کتاب اصول و فنون مشاوره در درمان لکنت در سایت دانشگاه شهید بهشتی اعضای انجمن گفتاردرمانی در سامانه انجمنهای علمی کشور انجمن علمی گفتاردرمانی ایران پرتال زیگور طراح قالب